MarketingTechnologia

Czym jest produkcja wideo i jakie ma zastosowanie w biznesie?

produkcja wideoProdukcje kinowe, seriale telewizyjne, czy filmy z YouTube są częścią codziennego życia wielu ludzi. Po obejrzeniu filmu lub nagrania wideo z pewnością zastanawiasz się, jak zostało ono stworzone lub zmontowane. Odpowiedzialny za to jest zespół produkcyjny filmu lub nagrania. Pojawiają się więc teraz różne pytania: „Czym jest produkcja wideo?”.

Etapy produkcji video

Produkcja wideo dzisiaj wchodzi na zupełnie inny poziom, ponieważ niegdyś spot reklamowy był szczytem połączenia kinematografii z marketingiem. Dzisiaj wygląda to nieco inaczej, lecz mimo to produkcja wideo od zawsze składała się z trzech podstawowych etapów:

  • Pierwsza faza to tzw. „preprodukcja”, czyli faza planowania mająca na celu stworzenie strategii i scenariusza filmu.
  • Drugą fazą jest produkcja. W tej fazie kręcone są filmy wideo.
  • Ostatnią fazą produkcji jest postprodukcja, która polega na edycji filmu, dodaniu muzyki i innych efektów.

reklama videoEwolucja produkcji filmowej i reklamy video

Produkcja filmowa i wideo stale się zmienia i rozwija na wiele nowych, ekscytujących sposobów. Szczególnie dotyczy to klasycznego filmu, którego pole zastosowania jest dziś bez wątpienia większe niż kiedykolwiek wcześniej. W dzisiejszych czasach, aby stworzyć dobry film, potrzeba czegoś więcej niż tylko obiecującej historii. Istnieje wiele rodzajów materiałów wideo, takich jak explainer video lub film wizerunkowy, film produktowy, film dla mediów społecznościowych itp. Nowe technologie, takie jak animacja 3D i produkcja dźwięku, doprowadziły do nowych osiągnięć. Jakość dźwięku, efekty specjalne i jakość produkcji filmu są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Pod innymi względami produkcja wideo rozwinęła się zarówno pod względem technicznym, jak i artystycznym. Rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny i nawet dla prostych firm, takich jak te, które zajmują się filmowaniem wydarzeń, zrobienie dobrego filmu może być trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *