Praca i nauka

Czy szkolenia online z programowania mają sens?

Programowanie jest dziedziną wymagającą ciągłego rozwijania swoich umiejętności i wiedzy. Dotyczy to zarówno osób posiadających już doświadczenie w pracy na stanowisku programisty jak i osób zaczynających swoją przygodę z programowaniem.

Dla kogo jest nauka programowania?

Powszechnie krąży mit, że programować mogą jedynie osoby, które od zawsze świetnie radziły sobie z matematyką. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ programowanie owszem bazuje w pewnym stopniu na matematyce, lecz jego istotą jest myślenie i kreatywne znajdowanie rozwiązań różnych problemów. Jednak mówiąc o nauce programowania, należy zdawać sobie sprawę, że jest to obszar dla osób wykazujących konkretne cechy. Jest to przede wszystkim kreatywność, cierpliwość i głód wiedzy. Wszystkie te czynniki w głównym stopniu przyczyniają się do tego, że początkujący nie rezygnują po napotkaniu trudności, lecz mimo to brną dalej w kolejne składowe danego języka programowania.

Skuteczne szkolenie online ze programowania – hit czy kit?

Zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie nauki programowania, to niezbędne jest poznanie branży i ogólnej charakterystyki topowych rozwiązań. Tutaj wystarczy prosty research i poznanie wstępnych informacji. A jest z czym się zapoznać, ponieważ języki programowania można podzielić na różne generacje i zastosowanie. W ten sposób dowiemy się czym o różnicach między Pythonem a Javą oraz jakie jest ich przeznaczenie.

Po wybraniu języka programowania do nauki najlepiej jest pozyskać materiały do nauki podstaw. Tutaj jest szeroki wybór, ponieważ w sieci nie brakuje tutoriali, książek czy nawet szkoleń. Nie można jednak zapominać, że technologia idzie do przodu i wiele z nich może okazać się nieaktualnych za wyjątkiem ostatniego rozwiązanie. To właśnie szkolenia online z programowania są prowadzone w oparciu o najnowszą wersję danego języka. W zależności od programu szkolenia możemy zacząć naukę programowania od zera, co jest dosyć wygodnym rozwiązaniem. Tutaj również warto zasięgnąć dokładnych informacji, w jakiej formie prowadzona jest nauka. Jest to kluczowa kwestia, ponieważ możemy spotkać się z bootcampami, które polegają głównie na przepisywaniu kodu po prowadzącym szkolenie, mimo że ważne jest budowanie i rozwijanie programistycznego myślenia i umiejętności.

Weryfikując oferty firm szkoleniowych, jesteśmy w stanie wybrać opcję najlepszej jakości, która nie tylko nauczy nas programować, lecz pozwoli nakierować i obudzić pasję. To właśnie ona będzie dobrą podstawą do znalezienia pracy marzeń na stanowisku pracy programisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *