Technologia

Rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo Twojej nieruchomości

Bezpieczeństwo jest czynnikiem, który nas determinuje podejmowanie konkretnych decyzji. W szczególności dotyczy to miejsca zamieszkania, w którym mieszkają nasi bliscy. Dlatego coraz więcej osób podejmuje decyzję o implementacji nowoczesnych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo.

System alarmowy, który płoszy intruza i ostrzega właściciela

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem poprawiającym bezpieczeństwo domu jest system alarmowy. Ma on za zadanie płoszyć potencjalnych intruzów, którzy zdecydują się nieproszeni wejść do naszego domu. Wydawany sygnał dźwiękowy jest charakterystyczny i uciążliwy, przez co intruz woli jak najszybciej opuścić takie miejsce, żeby nie zostać zauważonym. Takie rozwiązanie sprawdza się w gęstej zabudowie, ponieważ sygnał skłania do reakcji sąsiadów. Są jednak rozwiązania, które również powiadamiają firmę ochroniarską, co skutkuje wizytą patrolu.

Monitoring zapewniający podgląd w dowolnym miejscu i czasie

Bardziej kompleksowym i wygodnym rozwiązaniem jest instalacja monitoringu. Zamontowane kamery mają za zadanie nagrywać miejsce, w które są skierowane. Dzięki temu możemy skorzystać z różnych konfiguracji umożliwiających nam bieżący podgląd każdego kawałka nieruchomości lub posesji. Bazując na nowoczesnych technologiach, dzisiaj możemy wykorzystać kamery IP, które przekazują dane do rejestratora umożliwiającego komunikację w chmurze. Jest to ogromna zaleta takiego rozwiązania, ponieważ praktycznie w dowolnym miejscu i czasie możemy sprawdzić, czy coś się dzieje w naszej nieruchomości z poziomu laptopa lub smartfona. Ponadto możemy dostawać powiadomienia o wykryciu ruchu w istotnym dla nas miejscu, gdzie on nie powinien występować. Może to być bowiem sygnał, że mamy nieproszonego gościa i należy podjąć jak najszybsze działanie. W zależności od konfiguracji systemu i ilości kamer nagrania mogą być gromadzone przez ponad miesiąc, dzięki czemu mamy czas na przejrzenie kluczowych dni i zabezpieczenie kopii jako materiał dowody w przypadku włamania lub kradzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *