Porady

Kim jest radca prawny i czym się zajmuje?

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Jest to paremia prawnicza, która dotyczy każdego z nas. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy nie posiadamy wystarczającej znajomości konkretnych przepisów lub nie jesteśmy pewni ich interpretacji. Wtedy udajemy się po pomoc do specjalisty, jakim jest radca prawny.

Kto może zostać radcą prawnym?

Radca prawny jest specjalistą zajmujący się prawem na co dzień. Jest nim osoba, która ukończyła studia prawnicze i została wpisana na listę radców prawnych. Jednak nie można mylić radcy prawnego z adwokatem, ponieważ nie ma on takich uprawnień, przez co będzie mógł nas reprezentować w sądzie jako obrońca.

Jakie zadania wykonuje radca prawny?

Zadaniem radcy prawnego jest udzielanie pomocy prawnej wszystkim, którzy się do niego zgłoszą. Dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorców, czy instytucji. Wspomniana pomoc obejmuje szeroki zakres działań, ponieważ oprócz samego doradztwa może weryfikować dokumenty i umowy pod kątem prawnym, przygotowywać dokumenty procesowe. Ma to ogromne znaczenie, które pozwala zaoszczędzić dużo czasu i problemów związanych np. z zawarcie niekorzystnej dla nas umowy.

Radca prawny może posiadać swoją kancelarię jeśli ma założoną działalność gospodarczą. Warto zatrudnić takiego specjalistę, który będzie mógł nas reprezentować w sprawie i wskaże odpowiednią drogę działania. Zaangażowanie radcy prawnego do sprawny zwiększa szanse jej wygrania, co pozytywnie wpływa na zainteresowanie takimi specjalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *