Porady

Czym jest integracja firmowa i jaką powinna mieć formę?

Budowanie relacji w firmie ma znaczący wpływ na wzrost produktywności pracowników. Jednak nie jest to łatwym zadaniem i wymaga podjęcia specjalnych działań przez kadrę kierowniczą w danej firmie.

Integracja jako lekarstwo na stres przed budowaniem relacji

Pierwsze dni w nowej pracy dla każdego są wyjątkowo trudne. Nowe otoczenie i ludzie, z którymi na co dzień przychodzi nam pracować, mogą wywoływać różne emocje u nowych pracowników. Wówczas pojawia się stres i bariery komunikacyjne, które wymagają jak najszybszego przełamania. Zazwyczaj osoby z kadry zarządzającej zespołami specjalistów wspierają ten proces, lecz nie zawsze one mogą być wystarczające. Tutaj skutecznym rozwiązaniem może okazać się spotkanie lub impreza integracyjna.

Formy integracji firmowej pozwalającej zbudować silne relacje pracownicze

Coraz popularniejszą formą integracji wśród firm jest spotkanie integracyjne po pracy. Wtedy zazwyczaj cały zespół wychodzi razem do zarezerwowanej restauracji lub pozostaje w siedzibie firmy i spędza czas na wspólnym grillu oraz innych aktywnościach jak np. oglądanie filmów lub granie w gry. Obie formy pozwalają się dokładnie poznać i wymienić ciekawymi informacjami i historiami. Takie momenty pozwalają budować relacji i zaufanie między pracownikami, co owocuje skuteczniejszym realizowaniem codziennych obowiązków.

Integracja firmowa połączona z rozwijaniem umiejętności pracowników

Integracja firmowa jednak posiada ukryty potencjał, którym jest rozwijanie umiejętności. Dlatego ciekawym rozwiązaniem są szkolenia integracyjne dla firm, podczas których prowadzone są różne gry zespołowe. Ich zadaniem jest budowanie relacji, ale również rozwijanie konkretnych umiejętności. Tutaj idealnym przykładem jest umiejętność zarządzania czasem i podejmowanie kluczowych decyzji. Dlatego podczas rozgrywki możemy się wcielić w przywódcę plemienia, którego zadaniem jest szybkie zbudowanie osady i konkurowanie z innymi pracownikami mającymi to samo zadanie. Taki trening daje możliwość obserwowania postaw i zachowań pracowników w różnych sytuacjach, z którymi mogą zmagać się na co dzień. Dzięki temu można opracować skuteczne techniki działania pozwalające skutecznie radzić sobie z napotkanymi problemami w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *