Technologia

Co to jest BigData i do czego służy?

Technologia nieustannie się rozwija i żyjemy w świecie cyfrowym pełnym wielu danych i informacji. Wiele z nich może dotyczyć różnych obszarów naszego życia i codziennego funkcjonowania. Stanowi to ogromną wiedzę, która daje ogromny potencjał. W wyniku czego jest ona dokładnie badana i analizowania, a obszar ten jest nazywany BigData.

BigData, czyli ogromna wiedza dająca duże możliwości

BigData u osób niezwiązanych z technologią może budzić negatywne emocje, lecz ma ona zastosowanie w wielu branżach i nie zawsze jesteśmy jej świadomi. BigData postrzegana jest za wiedzę tajemną, która jest przeznaczona dla odpowiednich osób, co jest zdecydowanie mylnym poglądem. Szczególnie że znajduje ona zastosowanie w praktycznie każdej branży i może mieć wpływ na zainteresowanie tą dziedziną. Dla firm ma to duże znaczenie szczególnie dzisiaj, gdy większość aktywności przeniosła się do wirtualnego świata.

Analiza i wnioski pozwalające poprawić jakość

Pierwszym krokiem w BigData jest analiza zebranych danych. Tak więc może, to być np. analizowanie nastroi i tendencji użytkowników wobec konkretnych produktów i marek, czy usług, co ma kluczowe znaczenie biznesowe. Na tej podstawie firmy mogą lepiej dopasować swoją ofertę a co najważniejsze podnieść jakość świadczonych usług. Po analizie zgromadzonych danych formułowane są wnioski, na podstawie których dana firma może podjąć dalsze kroki skutkujące jej lepszym funkcjonowaniem oraz zrozumieniem sytuacji, w której obecnie się znajduje.

Jeden komentarz do “Co to jest BigData i do czego służy?

  • Dobry artykuł jasno opisujący główne zagadnienie, nie ukrywam że przydałaby się kontynuacja dotycząca zastosowania Big Data obecnie 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *